»Otroška oziroma mladinska književnost je primerna za obravnavo problemskih in tabutem, vendar naj avtor in pripovedovalec zagovarjata otrokovo perspektivo.«
»Hotel sem še enkrat popisati obdobje rudarskih stavk, ki je bilo že neštetokrat literarizirano, ampak tokrat z ženske perspektive.«
»Prejeti nekaj tako zabavnega po vsem, kar je prestal, je neverjetno. Komaj čakamo objavo. Resnično je legenda, zaklad v svetu otroške književnosti.«
»Otrokov obraz je pod brazgotinami čudno nedotaknjen, oči nenavadno nedolžne. Tepejo se s pestmi, z nogami, s steklenicami ali z noži. Vseh ras, vseh rodov. Možje, katerih govor je podoben godrnjanju velikih opic.«
»Imeli smo bolj evropocentrično perspektivo na literaturo, zdaj se oziramo po svetu.«
»Prizori, situacije iz otroških knjig so zame zgolj domišljijski scenariji; v francoski družini pride mama iskat hčer ali sina v šolo; na francoskih ulicah starši povsem naravno hodijo drug ob drugem ...«
»Ob branju Forstneričeve poezije in odkrivanju fotografske zbirke Kerblerjevi otroci se vrača na obrobje haloških gričev in nam svojo otroško pokrajino predstavi skozi novo perspektivo.«
»Za Mančkova dela je značilno, da dogajanje večinoma obravnava z otroške perspektive, s katero ustvari potrebno distanco, da lahko brez moraliziranja pokaže na občečloveške vrednote.«
»Nenadoma se je otroška domišljija obrnila proti nebu. Sedela sem v ogolelem dvorišču z odpadom v središču, brez nečesa, kar bi zaposlilo otrokove misli. Pogledala sem proti nebu in se preselila tja.«
»Komisija je pridobila otrokov rojstni list, na katerem je otrokovo ime Marta prečrtano in popravljeno na Mate.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju